Channel 1
Keynote lecture
Date
18.10.2020
Time
13:45 - 14:15
Room
Channel 1
Chairs
- Daniel Peeper (Amsterdam, Netherlands)
Channel 3
Educational session
Date
16.10.2020
Time
10:30 - 11:50
Room
Channel 3
Chairs
- Clara Montagut Viladot (Barcelona, Spain)
- Timothy J. Price (Woodville, SA, Australia)
Channel 1
Educational session
Date
18.10.2020
Time
10:30 - 11:50
Room
Channel 1
Chairs
- Rebecca Dent (Singapore, Singapore)
- Veronique Dieras (Paris, France)
Channel 3
Educational session
Date
16.10.2020
Time
14:30 - 15:50
Room
Channel 3
Chairs
- Karim Fizazi (Villejuif, France)
- Tapio Visakorpi (Tampere, Finland)
Channel 3
Special symposium
Date
17.10.2020
Time
16:10 - 17:30
Room
Channel 3
Chairs
- Jordi Rodon (Houston, United States of America)
- Jayesh Desai (Melbourne, VIC, Australia)
Channel 4
Educational session
Date
18.10.2020
Time
12:10 - 13:30
Room
Channel 4
Chairs
- Christina Messiou (London, United Kingdom)
- Olivier Delattre (Paris, France)
Channel 3
Special symposium
Date
16.10.2020
Time
16:10 - 17:30
Room
Channel 3
Chairs
- Christian Chabannon (Marseille, CEDEX 9, France)
- Markus G. Manz (Zurich, Switzerland)
Channel 1
Educational session
Date
16.10.2020
Time
12:10 - 13:30
Room
Channel 1
Chairs
- David Chang (Glasgow, United Kingdom)
- Thorsten O. Götze (Frankfurt am Main, Germany)
Channel 2
Educational session
Date
16.10.2020
Time
12:10 - 13:30
Room
Channel 2
Chairs
- Alison Birtle (Preston, United Kingdom)
- Aristotelis Bamias (Athens, Attiki, Greece)
Channel 2
Educational session
Date
16.10.2020
Time
10:30 - 11:50
Room
Channel 2
Chairs
- Joachim G. Aerts (Rotterdam, Noord Brabant, Netherlands)
- Michael Thomas (Heidelberg, Germany)
Channel 4
Educational session
Date
18.10.2020
Time
16:10 - 17:30
Room
Channel 4
Chairs
- Jacco Van Rheenen (Amsterdam, Netherlands)
- Daniel Peeper (Amsterdam, Netherlands)
Channel 5
Special symposium
Date
18.10.2020
Time
10:30 - 11:50
Room
Channel 5
Chairs
- Jonathan Strosberg (Tampa, United States of America)
- Ulrich-Frank Pape (Hamburg, Germany)