Channel 3
Proffered Paper session
Date
20.09.2020
Time
14:25 - 16:05
Room
Channel 3
Chairs
- Eva Segelov (Clayton, NSW, Australia)
- Jonathan Strosberg (Tampa, United States of America)
Channel 3
Proffered Paper session
Date
19.09.2020
Time
14:25 - 16:05
Room
Channel 3
Chairs
- Evandro De Azambuja (Brussels, Belgium)
- Benjamin Solomon (Melbourne, VIC, Australia)
Channel 4
EONS session
Date
21.09.2020
Time
14:25 - 15:55
Room
Channel 4
Chairs
- Theresa Wiseman (London, United Kingdom)
Channel 1
Proffered Paper session
Date
20.09.2020
Time
18:30 - 20:25
Room
Channel 1
Chairs
- Solange Peters (Lausanne, Switzerland)
- Ravindran Kanesvaran (Singapore, Singapore)
Channel 1
ESMO Colloquium
Date
23.09.2020
Time
13:00 - 14:30
Room
Channel 1
Chairs
- Myung-Ju Ahn (Seoul, Korea, Republic of)
- Martin Reck (Grosshansdorf, Germany)
Channel 2
Proffered Paper session
Date
21.09.2020
Time
12:30 - 14:10
Room
Channel 2
Chairs
- Stein Kaasa (Oslo, Norway)
- Jayne E. Wood (London, United Kingdom)
Channel 2
Proffered Paper session
Date
20.09.2020
Time
12:30 - 14:10
Room
Channel 2
Chairs
- Emilie Le Rhun (Zurich, CEDEX, Switzerland)
- Simone P. Niclou (Luxembourg, Luxembourg)
Channel 1
Proffered Paper session
Date
19.09.2020
Time
12:30 - 14:10
Room
Channel 1
Chairs
- Lyudmila Bazhenova (La Jolla, CA, United States of America)
- Floriana Morgillo (Napoli, Italy)
Channel 3
Young Oncologist session
Date
21.09.2020
Time
11:15 - 12:15
Room
Channel 3
Chairs
- Teresa M. Amaral (Tuebingen, PT, Germany)
- Matteo Lambertini (Genova, Italy)
Channel 4
EONS session
Date
20.09.2020
Time
12:30 - 14:00
Room
Channel 4
Chairs
- Terry Hanan (Dublin, Ireland)
Channel 2
Proffered Paper session
Date
21.09.2020
Time
16:20 - 18:00
Room
Channel 2
Chairs
- Manuela Schmidinger (Vienna, Austria)
- Viktor Grünwald (Essen, Germany)
Channel 1
Proffered Paper session
Date
20.09.2020
Time
16:20 - 18:00
Room
Channel 1
Chairs
- Winette T. Van Der Graaf (Amsterdam, Surrey, Netherlands)
- Suzanne George (Boston, MA, United States of America)